فهرست مطالب

اشتراک دریافت اخبار و گردهمایی ها

کاربر گرامی جهت دریافت برنامه ها و رویدادهای موزه صلح تهران میتوانید با ثبت ایمیل خود در این سامانه عضو شوید.

برگزاری کارگاه هنری "این زمین من نیست"

 kuchSepidروز جمعه 10 آبان‌ماه، گروه هنری کوچ سپید کارگاه هنری کودک و صلح را با عنوان "این زمین من نیست"، را با همکاری موزه صلح در پارک شهر تهران برگزار کرد.

در این کارگاه عروسک‌های پارچه‌ای و چیدمان برش‌های کاغذ بر روی سنگ‌فرش محوطه با پیام صلح با همکاری کودکان و مردم توسط موسسه هنری "زاویه مانا" ساخته شد. گروه هنری "کاغذ و تا" در ساخت درناهای کاغذی افراد حاضر در کارگاه را همراهی کردند و اعضای موسسه "باهمستان" کودکان حاضر در محل را از طریق گفتگو، قصه‌گویی و بازی، وارد موضوع "صلح در شهر" کردند و پس از آن این کودکان، بر روی پارچه‌های سفید، با تکنیک ماژیک نقاشی کردند. گروه هنری "دمان" با کودکان و خانواده آن‌ها، آروزی کودکان را بر روی نوارهای کاغذ نوشته و بر روی کره زمین آرماتوری که از کاغذ و خمیر کاغذ(پاپیه ماشه) و از پیش ساخته بودند، نصب کردند.

فعالان حقوق کودک نیز پیام‌های صلح خود را بر روی پارچه‌های نصب شده در اطراف محوطه نوشتند و پس از آن افراد حاضر در کارگاه، پیام‌های خود را به پارچه‌ها اضافه کردند. در انتها، تمام عروسک‌ها، درناهای کاغذی، آرزوهای کودکان و نقاشی‌های آن‌ها بر روی کره زمین قرار گرفت.

این برنامه مورد استقبال خوب مردم و کودکان قرار گرفت و کودکان کار نیز در این فعالیت‌ها شرکت داشتند. در این کارگاه داوطلبان جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان حضور فعال داشتند.

پس از اجرای کارگاه، آقای محمد رضا تقی پور مقدم، مدیر موزه صلح، برای فعالین و اعضای گروه‌های فعال در این کارگاه از تجربه خوب این کارگاه برای مردم محله و موزه صلح صحبت کرد و گفت: "صلح همین چندساعتی بود که ما و کودکان در اینجا در کنار هم کار کردیم."

برای دیدن عکس‌های این کارگاه اینجا را کلیک کنید.

ورود کاربران

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3