فهرست مطالب

اشتراک خبرنامه

کاربر گرامی جهت دریافت آخرین اخبار موزه صلح تهران میتوانید با ثبت ایمیل خود در این سامانه عضو شوید.

مدرسه تابستانه منطقه‌ای در موزه صلح تهران برگزار شد

summer-schol«مدرسه تابستانه جوانان؛ گفت‌وگو و صلح‌سازی» در تاریخ سه‌شنبه 28 شهریور تا شنبه 1 مهر در موزه صلح تهران برگزار شد.

 


این دوره که شرکت‌کنندگانی از 8 کشور منطقه: عراق، افغانستان، سوریه، فلسطین، یمن، پاکستان، لبنان و ایران در آن حضور داشتند با همکاری بنیاد برگهوف و با محتوای صلح، درگیری و گفت‌وگوی بین‌فرهنگی طراحی و اجرا شد. 


این برنامه پنج روزه كه مقدمه‌ای بر مفاهیم و موضوعات بنیادین در زمینه برقراری صلح بر اساس تعاملات فرهنگی بود، بر اساس الگوی تدریس علمی در حوزه مطالعات صلح طراحی شده و با هدف ایجاد فرصتی جهت گفت‌وگو و ارتباط میان جوانان منطقه ارائه ‌شد. برنامه درسی این کارگاه به‌طور مشترک و با همکاری دو گروه ایرانی و آلمانی در موزه صلح تهران و بنیاد برگهوف تهیه شده بود و به بررسی مفاهیم صلح، درگیری و تحول درگیری، گفت‌و‌گو و ارتباطات میان‌فرهنگی می‌پرداخت. شیوه برگزاری این کارگاه به صورت مشارکتی و با حضور تسهیل‌گر بود.

 

طی این برنامه، شرکت‌کنندگان نحوه تعامل با افکار و سلایق متفاوت را بررسی کرده و با شبیه‌سازی موقعیت‌های گوناگون سعی در برقراری فضای مناسب جهت همزیستی مسالمت‌آمیز با در نظر گرفتن منافع و ارزش‌های همه گروه‌ها داشتند.


شرکت در مراسم روز جهانی صلح و دو سخنرانی علمی با حضور اساتید دانشگاه‌های اتریش و آلمان از بخش‌های دیگر این برنامه بود.

 

شرکت‌کنندگان این دوره، دانش‌آموختگان رشته‌های گوناگون بودند که در کشور ایران مشغول به تحصیل هستند.

 

broshor2

broshor1

broshor4

broshor3